Hogyan (ne) menjünk fodrászhoz?

 Az alábbi tanácsok férfiaknak szólnak,DE nem kizárólagosan!
(Egyébként is.Lehet egy nőnek tanácsot adni!?)
 
Szóval:
Semmi képpen sem garbóban.A hajvágó kendőt nem lehet tisztességesen a nyakba tenni,ráadásúl a garbó nyakába beleragad az apró haj,ami még mosás után is kellemetlen lesz.
Lehetőleg ne frissen mosott hajjal: a frissen mosott hajon, ha szárazon vágatjuk a hajunkat,elcsúszik az olló, a hajvágógép. 
Ha koszos, zsíros a hajad, ne szégyeld, majd megmossák a fodrásznál, elvégre ebből élnek. Ha nem akarsz a hajmosásért fizetni (az egész számla hajvágással, mosással, szeszbedörzsöléssel, szárítással, nem több két- három korsó sör áránál) mosd meg a hajvágás elött egy vagy két nappal a hajadat. Ha minden képpen meg kell mosni,mert: 
PL: mondjuk szobafestő vagy,és nem a falra kented a festéket, hanem a hajadra, vagy a húsboltban a fejedre eset a félsertés, és úgy nézel ki mint Hasfelmetsző Jack, vagy az öledbe ült a főnököd titkárnője,és a szöszi hajad csupa rúzs lett, ráadásul bűzlesz a parfümjétől 
akkor kérd meg a fodrászt, hogy hajszesszel dörzsölje be a hajadat (ha csak nem egy-két mm-es re vágatod) mert a végleges frizurát csak így lehet igazán kialakítani. 

Meg lehet éppen ugyan ezt csinálni vízzel is, de a fodrász valószínűleg így is ugyan annyit számol,akkor meg hat-nyolc hetente egyszer a hajadnak is had jusson a jóból! Ne menj úgy a fodrászhoz,hogy előtte bezselézed a hajad,esetleg már több napon keresztűl, mert annak nem igazán örül szerencsétlen pára.Nem lehet fésülni, pedig azt kell, még akkor is, ha kopaszra vágatod a hajadat.Ugyan ez vonatkozik a többi kence-ficére is,úgy mint hajlakk,hab,stb. Ne kezd azzal,hogy CSAK hajvágást kérek,egy hajvágás NEM csak ½ munka,hanen fő szolgáltatás.Egyébként is ha TE lebecsűlöd a kért munkát,akkor esetleg a fodrász is azt teszi!(A butábja!) 

Ha hosszú, estleg félhosszú a hajad,ill.a kívánt frizura,minden képpen engedd hogy nedvesen,(legjobb ha ott frissen mosva) vája le a figaró,csak így lehet kialakítani a megfelelő fazont. Persze vannak kivételek,de a nagy többségre ez vonat kozik. Látszólagos ellent mondás, amit a hajmosásról össze zagyváltam,de az otthon megmosott haj már megszáradt, mégpedig azokkal a vegyi marhaságokkal együtt, amit beletesznek a legtöbb samphonba. Ettől pedig a haj vagy csúszik, röpűl mint a pillangók a rákóczin (nagyon kimostad a hajadat) vagy tapad, mert nem mostad meg megfelelően (ez a ritkább eset) A fodrász viszont pontosan tudja, hányszor, milyen samphonnal, kell mosni a hajat.(még jó!ennyi tán még bele fér az ő fejébe is) és ilyenkor a haj még könnyen kezelhető tehát jobb munkát kapsz. 

Még pár tanács: 
Ne ülj le a fodrász székbe rágóval. Nem azért, mert a fodrász nem szereti a rágót, hanem mert mozog a rágástól az arccsontod, a fejbőröd, a nyakizmod.(próbálj meg úgy rajzolni,hogy mozgatják az asztalt, amin dolgozol!) Ha test ékszert hordasz, fülbevaló, homlok karika,figyelmeztesd az ürgét, vagy macát, hátha vaksi, vagy ha ki tudod venni, tedd meg, megéri a fáradságot.Kevesebb ideig ülsz a székben,(ha csak nem az a célod,mert tetszik a csaj,vagy ne adj isten a pasas)és elkerűlöd hogy esetleg bele akad a fésű, ami rosszabb, mint amikor a kedvesed cirógatja az édes pici nyelvével. 
Véleményem szerint,az a célszerű,ha ugyanahoz a fodrászhoz járunk rendszeresen,esetleg kettőhöz,amenyiben kétműszakos a fodrászüzlet.Egyik műszakból is válaszunk ki egy fodrászt,és a másikból is.Így bármikor megyünk,valamelyiket ott találjuk.